Hakkımızda 

Rito Tohumculuk Aş 1995’den beri faaliylerini sürdüren firmamız, 2016 yılında uluslararası bir ortaklıkla Japon Takii Seed firmasının Türkiye distribütörlüğünü alarak sebze tohumları satış ve pazarlamasında faaliyet göstermeye başlamıştır.

Takii Europe, dünyanın önde gelen sebze ve çiçek ıslah firmalarından biri olan Japonya’daki Takii & Co.,Ltd.’nin bir yan kuruluşudur.
Merkezi Hollanda, De Kwakel’de bulunan Takii Europe, ana şirketimizin Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya pazarlarını kapsayan Avrupa genel merkezi olarak çalışmaktadır. Çok sayıda ülkede yönettiğimiz ıslah istasyonları, üretim sahaları ve satış ofisleriyle, profesyonel yetiştiricilere ve amatör hobi bahçesi pazarına geniş bir sebze ve tanıtımına ve tedariğine katkıda bulunuyoruz.

2016’da kurulan Takii Turkey tümüyle, Türkiye ve çevre pazarlara yönelik olarak hıyar, biber, domates, patlıcan ve kavun gibi ürünlerin ıslahına odaklanmıştır.

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Teknokent kampüsünde yer alan firmada ıslahçılar, araştırmacılar ve üretim uzmanlarından oluşan özel bir ekip, modern ıslah teknolojilerini kullanmaktadir.

Ar-Ge’ye yönelik modern seralara ilaveten Takii Turkey patoloji, moleküler ve hücre biyolojisi araştırmaları için en son ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlara sahiptir. Gaziler’deki sera kompleksi deneme ve ıslah çalışmaları için ikinci bir istasyon olarak kullanılmaktadır.

 

https://www.takii.eu/products/categories/vegetables/

Bize Ulaşın 

Çamköy Mahallesi , 21024 Sokak, Growfide sitesi,
No: 121 İç kapı: 1
Aksu / Antalya

+90 242 320 12 00
info@rito.com.tr